החשיבות מאחורי רכישת נעלי בטיחות

תחילה, חשוב לציין כי חלק מהפציעות אשר מתרחשות בין אתרי העבודה השונים הם פציעות ישירות בכף הרגל של העובד שכן, נעלי בטיחות הם נעליים המחייבות לטמון בחובן תחזוקה ועמידות מקסימלית. כמו כן, על צוות העובדים ללבוש את נעלי העבודה בעת בה הם נכנסים אל חלל העבודה או לחילופין נמצאים באזור עם סיכון גבוהה. בנוסף, חשוב לציין כי הרשות האוכפת בתעשייה עשויה לחלק קנסות לכל אותם מקומות עבודה בהם המעסיק לא מעניק נעליים לעובדים בהתאם לסגנון העבודה. 


נעלי בטיחות הם נעליים מעוצבות בצורה שמעניקה לעובד את האפשרות ליהנות מהגנה אופטימלית של כף הרגל, אולם ישנם דגמים שונים עם אפשרויות נוספות כדוגמת נעלי ESD, אשר מעניקים הגנה מפני זרמים חשמליים במהלך העבודה וכיוצא בכך. אי לכך, חשוב לוודא כי אתם מבינים לעומק את הצרכים האישיים של העובדים שלכם טרם בחירת הנעליים. 


באיזה סוג של נעלי בטיחות מומלץ לבחור?


כאמור, בראש ובראשונה יהיה עליכם לבדוק את רמת הבטיחות הנדרשת במקום העבודה שלכם לצד התחשבות בנוחות, בחוק ובתקציב האישי העומד לרשותכם עבור ביצוע הרכישה. על כן, ניתן לומר באופן חד משמעי כי כלל נעלי הבטיחות אשר נכללות תחת הסטנדרט נדרשות באבזור של מגן לתא האצבעות בליווי יכולת עמידות בלחץ של עד 200 ג'ול. יחד עם זאת, על הנעליים להיות בעלי עמידות מפני החלקה שעשויה להתרחש בקרב משטחים רטובים ושומעיים לצד סוליה עמידה לפחמן. בנוסף, מומלץ לבדוק עם הנעליים עליהם שמתם עין אכן כוללים בתוכן תכונות נוספות כדוגמת עמידות בפני ניקוי או לחילופין עמידות בפני אש - בהתאם לתחום העיסוק בו אתם עוסקים. 

החשיבות מאחורי רכישת נעלי בטיחות
logo בניית אתרים